Menü Kapat

2005 yılında kurulmuş olan E-Z Tohumculuk şirketimiz, arge ve ıslah çalışmalarını, Antalya-Kumluca ilçesinde sürdürmektedir. Kumluca’yı seçmemizin ise iki önemli sebebi vardır. Birincisi; Türkiye’de seracılığın başkenti Kumluca’dır. İkincisi ise; seracılığın Kumluca’da, 0 ila 700m yüksekliğinde değişen bir arazi üzerinde yapılıyor olmasıdır. Bu topoğrafik değişkenlik ise, farklı iklim ve toprak zenginliklerine sahip olmaktır. Bu zenginlik ise bize; farklı iklim ve topraklar için çeşit deneme ve geliştirme imkanı vermektedir.
Şirketimizin ıslah çalışmaları sadece; DOMATES, PATLICAN, HIYAR ve KAVUN türleri üzerinde yoğunlaşmıştır. Bunu sınırlamamızın ilk sebebi; basarının en iyi bildiğiniz türlerde çalışarak elde edilebileceği gerçeğidir. İkincisi ise; ıslah çalışmalarını yürüttüğümüz türlerde dünya çapında iddia sahibi olma arzumuzdur. Genç yaşımıza rağmen, başardığımız ilklerle dünya tohumculuk tarihine adımızı yazdırmamız, doğru stratejimizin sonucudur. Patlıcanda, çekirdeksizliği TATLICAN F1 ile, salkım Domateste çift hastalığa dayanıklılığı ise KANKA F1 başarmış bulunmaktayız.
E-Z tohumculuk şirketimizi rakiplerimizden farklı kılan diğer önemli husus ise; lezzet unsurunu ıslaha dahil etmemizdir. Islah çalışmalarını yürüttüğümüz tüm çeşitlerde, verim ve kalitenin yanında lezzet de ön plandadır. Şirketimiz; ”Lezzet mirasını geleceğe taşıyoruz” sloganını ıslah çalışmalarının referansı yapmıştır.