Menü Kapat

2005 yılında kurulmuş olan E-Z Tohumculuk şirketimiz, arge ve ıslah çalışmalarını, Antalya-Kumluca ilçesinde sürdürmektedir. Kumluca’yı seçmemizin ise iki önemli sebebi vardır. Birincisi; Türkiye’de seracılığın başkenti Kumluca’dır. İkincisi ise; seracılığın Kumluca’da, 0 ila 700m yüksekliğinde değişen bir arazi üzerinde yapılıyor olmasıdır. Bu topoğrafik degişkenlik ise, farklı iklim ve toprak zenginliklerine sahip olmaktır. Bu zenginlik ise bize; farklı iklim ve topraklar için çeşit deneme ve geliştirme imkanı vermektedir.
Şirketimizin ıslah çalışmaları sadece; DOMATES, PATLICAN; HIYAR ve KAVUN türleri üzerinde yoğunlasmıstır. Bunu sınırlamamızın ilk sebebi; basarının en iyi bildiğiniz türlerde çalısarak elde edilebileceği gerçegidir. İkincisi ise; ıslah çalışmalarını yürüttüğümüz türlerde dünya çapında idia sahibi olma arzumuzdur. Genç yaşımıza rağmen, başardığımız ilklerle dünya tohumculuk tarine adımızı yazdırmamız, doğru stratejimizin sonucudur. Patlıcanda, çekirdeksizliği TATLICAN F1 ile, salkım Domateste çift hastalığa dayanıklığı ise KANKA F1 başarmış bulunmaktayız.
E-Z tohumculuk şirketimizi rakiplerimizden farkli kılan diğer önemli husus ise; lezzet unsurunu ıslaha dahil etmemizdir. Islah çalişmalarını yürüttüğümüz tüm çeşitlerde, verim ve kalitenin yanında lezzet de ön plandadır. Şirketimiz; ”Lezzet mirasını geleceğe taşıyoruz” sloganını ıslah çalışmalarının referansı yapmıştır.